KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123458
nr 1612 3458
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Oljemålning, "Alger". Signerad, daterad 1920. Olja på duk, 57x49 cm, yttermått inklusive ram: 65x59 cm
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 15 april 2024
kl 18:13:29
15/4 14:06:08